Unia Europejska

tel. (+48 61) 662 43 37

Gnieźnieńska 26

62-006 Kobylnica

Kraty wstrząsowe

Wyposażenie odlewni żeliwa – PRZENOŚNIKI i KRATY WSTRZĄSOWE

Urządzenia typu CAH stosowane są do skrzyniowej i bez skrzyniowej automatycznej linii do formowania z ciągłym separowaniem piasku od odlewów. Nadają się one w szerokim zakresie do żeliwa o różnej podatności.

Przenośniki wstrząsowe pracują z wysoką częstotliwością od 1000 do 1500 obrotów na ciężar od 4,5 do 5 g.

W zależności od sposobu odlewania przenośniki wyposażone są w kraty o poprzecznych lub podłużnych szczelinach lub w perforowane płyty. Napęd wywołany jest zazwyczaj za pomocą wzbudnic, które mogą się znajdować w środku, powyżej lub poniżej urządzenia.

Dzięki wyżej wymienionemu układowi wzbudzania możliwe jest przeprowadzenie prac konstrukcyjnych z góry. Przenośniki wstrząsowe w zależności od kształtu i wymiarów formy oraz zdolności zaprojektowane są indywidualnie dla zakładu formierskiego. Jednak dla produkcji gdzie wymagana jest częsta zmiana modelu i programów odlewania stosowane są tzw. przenośniki wstrząsowe VARIO typ CAV.

Zalane ciekłym metalem skrzynie formierskie transportowane są na stanowisko wybijania. Tam pod wpływem jej dynamicznych zderzeń z drgającym rusztem kraty zamocowanym na sprężystych podporach kraty wibracyjnej następuje destrukcja formy i wstępne oczyszczenie odlewu z masy formierskiej.

Zapraszamy do odwiedzenia www.automatyzacja.adjatech.pl

WIZYTÓWKA

Adres

Gnieźnieńska 26

Janikowo, k. Poznania

62-006 Kobylnica

Telefon
Adres mailowy